Web Sitesi Üyelik ve Kullanım Koşulları

05/03/2024 21:42:08


Bu Web Sitesi Üyelik ve Kullanım Koşulları (“Kullanım Koşulları” veya “Sözleşme”), 2000 Evler Mah. Üniversite Alanı Küme Evleri Kapadokya Teknopark No: 13 İç Kapı No:Z21 MERKEZ/ NEVŞEHİR adresinde faaliyet gösteren Abc Medya Bilişim Tek. Hiz. Tic. Ltd. Şti. (“ABC MEDYA”) ile sizin (“MÜŞTERİ”) aranızda, burada belirtilen koşullarda dijital icap ve kabul yöntemiyle imzalanmış bir sözleşmedir ABC MEDYA ve MÜŞTERİ her biri “Taraf”, birlikte “Taraflar” olarak anılacaktır. HER İKİ TARAF DA BU KULLANIM KOŞULLARININ HUKUKEN BAĞLAYICI OLDUĞU İRADESİYLE BU KULLANIM KOŞULLARINI KABUL ETMİŞTİR VE ONAYLAMIŞTIR. BU WEB SİTESİNİ KULLANMADAN VE/VEYA BU KOŞULLARA ONAY VERMEDEN ÖNCE KULLANIM KOŞULLARINI DİKKATLİCE OKUYUNUZ VE SİZİN İSTEDİĞİNİZ HERŞEYİ KAPSADIĞINDAN VE İSTEMEDİĞİNİZ HÜKÜMLERİ İÇERMEDİĞİNDEN EMİN OLUNUZ. BU KULLANIM KOŞULLARINI KABUL ETMİYORSANIZ WEB SİTESİ VE/VEYA HİZMETLERİ KULLANMAYINIZ.

1. KONU
ABC MEDYA, balonsistem.com web sitesinde (“Web Sitesi”), ABC MEDYA veya işbirliği yaptığı firmaların (“İşbirliği Yapılan Firma”) kendi web siteleri ve/veya uygulamaları üzerinden erişilen bulut tabanlı yazılım hizmetlerinin satışı ve pazarlanması için bir platform hizmeti (“Hizmetler”) sunmaktadır.

2. WEB SİTESİ GENEL KOŞULLARI
 1. MÜŞTERİ (Müşteri tabiri, hizmet satın alsın almasın, Web Sitesi’ni kullanan, Web Sitesi’ne giren herkesi ifade eden genel bir tanım olarak kullanılmıştır), bu Kullanım Koşullarını, Web Sitesi Gizlilik Koşullarını (“Gizlilik Koşulları” olarak anılacaktır), Hizmetler ve Web Sitesi’yle ilgili tüm diğer koşulları okuduğunu; Web Sitesi ve Hizmetlere ilişkin tüm bilgilere sahip olduğunu; bu bilgileri değerlendirmesi ardından Web Sitesi’ni kullanmaya başladığını kabul eder. Gizlilik Koşulları, bu Kullanım Koşullarının eki ve ayrılmaz parçasıdır.
 2. Web Sitesi’nin kullanılması ve/veya Web Sitesi üzerinden satışa sunulan hizmetlerin satın alınması, MÜŞTERİ’nin bu Kullanım Koşulları’nı ve Gizlilik Koşullarını okuduğu ve onayladığı anlamına gelir.
 3. Web Sitesi’nde yer alan bazı Hizmetlerin kullanımı ve/veya bu Hizmetlerle kurulacak etkileşim hakkında özel birtakım ek hüküm ve şartlar geçerli olabilir.
 4. MÜŞTERİ, Web Sitesi’nden herhangi bir şekilde yararlanarak, Web Sitesi’nde yaptığı bütün işlemlerle ilgili sorumluluğu kabul eder. Amacı ne olursa olsun, MÜŞTERİ Web Sitesi üzerinden gerçekleştirdiği her türlü iletişimin hukuki sonuçları münhasıran kendisi sorumludur. ABC MEDYA bu konuda herhangi bir sorumluluk üstlenmez.
 5. ABC MEDYA, Web Sitesi üzerinden satışını gerçekleştirdiği hizmetlerin, kendi sunduğu satış ve pazarlama Hizmetlerinin hatalı, hukuka aykırı işlerde veya kanuna aykırı olarak kullanılması dâhil her türlü kullanım nedeniyle ortaya çıkabilecek maddi, manevi, hukuki, mali sonuçlardan, zararlardan veya kazanç, gelir kayıpları gibi dolaylı zararlardan sorumlu tutulamaz.
 6. MÜŞTERİ tarafından satın alma sırasında sunulanlar dahil, Web Sitesi’ne yerleştirilen, iletilen veya Web Sitesi aracılığıyla gönderilen her türlü içerikten ilgili MÜŞTERİ sorumludur. MÜŞTERİ, Web Sitesi’ne ilettiği/gönderdiği her türlü bilginin güvenilirliğini, doğruluğunu, üçüncü şahısların haklarını ihlal etmediğini, yasalara aykırı olmadığını ve söz konusu bilgilerin iletim hakkına sahip olunduğu beyan ve garanti etmiştir. Bu bilgilerin, içeriğin yanlış olması nedeniyle doğacak tüm sonuçlardan ilgili MÜŞTERİ sorumludur.
 7. ABC MEDYA, Web Sitesi’nin kullanımını üyelik/kayıt şartına bağlı tutabilir, farklı üyelik kategorileri düzenleyebilir, var olan kategorileri değiştirebilir. Böyle bir durumda;
  1. Üyelik sırasında MÜŞTERİ’den ad, soyad, TC/vergi kimlik numarası, telefon numarası, e-posta adresi, adres bilgisi gibi bazı kimlik ve iletişim bilgilerinin doldurulması istenebilir. Bu aşamada MÜŞTERİ, doğru bilgileri sağlamakla yükümlüdür. ABC MEDYA, üyelik için Web Sitesi’ne iletilen kimlik ve iletişim bilgilerinin güncel, doğru ve güvenilir olduğunu kabul edecektir.
  2. Üyelik sırasında MÜŞTERİ’ye kullanıcı adı ve şifre verilecek veya MÜŞTERİ tarafından oluşturulacaktır. Kullanıcı adı ve şifrenin saklanması MÜŞTERİ’nin sorumluluğundadır. MÜŞTERİ, kullanıcı adı ve şifrenin izinsiz olarak kullanıldığı ya da ele geçirilme teşebbüsünde bulunulduğunu öğrenir öğrenmez gerekli tedbirleri almakla ve ABC MEDYA’ya haber vermekle yükümlüdür. Ancak, kullanıcı adı ve şifresinin hatalı, hukuka aykırı ya da izinsiz kullanımına bağlı olarak ABC MEDYA hiçbir sorumluluk kabul etmez.
  3. Kullanıcı hesabı üzerinden yapılan işlemlerin tüm sorumluluğu ilgili MÜŞTERİ’ye ait olacaktır. MÜŞTERİ, hesabını, kullanıcı adını ve/ veya diğer üyelik unsurlarını üçüncü şahıslara devretme veya kullandırma hakkı olmadığını; Web Sitesi’nde, kendisi dışında başka herhangi biri adına hesap oluşturmayacağını peşinen kabul ve taahhüt eder.
 8. MÜŞTERİ, Web Sitesi’nde bulunan hiçbir veriyi toplamamayı; Web Sitesi’ne ait veri tabanına erişmemeyi kabul ve taahhüt etmektedir. Web Sitesi üzerinden; MÜŞTERİ veya üçüncü şahıslar tarafından (diğer) müşterilerin kişisel verilerinin toplanması, kaydedilmesi, işlenmesi ve/veya Web Sitesi veri tabanının kullanılması, kopyalanması, çoğaltılması; müşteri bilgilerine izinsiz şekilde ulaşılması yasaktır.
 9. Web Sitesi’ne, Web Sitesi’nin genel kullanım yöntemleri dışında, robot ve/veya yazılımlar aracılığıyla otomatik giriş ve/veya yetkisiz giriş yapılamaz, Web Sitesi’nin işletimine, altyapısına veya güvenliğine tehdit, engel oluşturacak işlemlerde ve girişimlerde bulunulamaz.
 10. MÜŞTERİ, Web Sitesi’ne müdahale etmek amacıyla herhangi bir araç, yazılım ve sair materyaller kullanamamayı; ABC MEDYA sunucusuna belirli bir zaman diliminde, bir insanın gönderme kapasitesinin üstünde daha çok mesaj gönderen yazılımları kullanmamayı kabul ve taahhüt eder.
 11. Web Sitesi ve Hizmetlerin güvenliğini ihlal etmek ya da ihlale teşebbüs etmek yasaktır. Bu tarz ihlallere teşebbüs edenler hakkında cezai işlem uygulanabilir ve kamu davası açılabilir. İhlali gerçekleştiren kişi veya kişiler, yasalar uyarınca, hakkı ihlal edilen kişi ve/veya ABC MEDYA’ya karşı mali, hukuki ve cezai anlamda sorumlu tutulabilir.

3. WEB SİTESİ İÇERİĞİ
 1. Web Sitesi’nde yer alan logo, marka, tanıtım materyali, veri dosyası, yazılı metin, bilgi, görüş, tavsiye, reklam, ilan, fotoğraf, görsel, yazılım ve benzeri içeriğin (“Hizmet İçeriği”) bir kısmı doğrudan ABC MEDYA tarafından, bir kısmı da diğer kaynaklardan sağlanarak yayınlanabilir.
 2. ABC MEDYA başka web sitelerinden ya da bağlantılı sitelerden aktarılan bilgilerin, iletişimin, ticari elektronik iletilerin veya link verilen, bilgi verilen diğer web sitelerinin doğruluğunu ve güvenilirliğini taahhüt etmemekte ve hukuki hiçbir sorumluluk üstlenmemektedir.
 3. Web Sitesi’nde yer alan üçüncü şahıslara ait bilgiler ve yapılan alıntılar tanıtım amaçlıdır. ABC MEDYA ve/veya bu içeriğin sahipleri, içeriği ve Hizmet koşullarını haber vermeden değiştirme hakkına sahiptir.
 4. Aksi ABC MEDYA tarafından yazılı olarak onaylanmadıkça veya açıkça öngörülmedikçe, MÜŞTERİ’nin, Web Sitesi sayfalarını, içeriğini kullanarak ürün ya da hizmet satma, ticari amaçlı reklâm, ilan yapma ve benzeri girişimlerde bulunma, ticaret yapma hakkı yoktur.
 5. ABC MEDYA, Web Sitesi ve içeriklerinin formu ve/veya tasarımını dilediği gibi belirleme hakkına sahip olup, Web Sitesi ve Hizmetleri her türlü reklam ve/veya promosyonlarla birlikte sunabilir. Reklam ve promosyonların doğrudan Web Sitesi ve/veya Hizmetlerle ilgili olması zorunlu değildir. ABC MEDYA, reklamlara ilişkin uygulama ve tarifeleri dilediği zaman önceden haber vermeksizin değiştirebilir.
 6. Web Sitesi’nden yararlanan MÜŞTERİ’nin Web Sitesi ya da Hizmetler aracılığıyla elde edeceği içeriğe ve varsa menfaatlere bağlı riski değerlendirdiği ve bu risklerin kendi üzerinde olduğu kabul edilir.

4. HİZMETLERİN SATIŞI
 1. Web Sitesi üzerinden ABC MEDYA ve/veya İşbirliği Yapılan Firmalara ait, başta bulut hizmetleri olmak üzere çeşitli hizmetlerin yeniden satışı için platform hizmeti sunulmaktadır.
 2. Web Sitesi üzerinden MÜŞTERİ’ye satılan hizmetler, münhasıran şahsi kullanıma yöneliktir. Satın alınan hizmetlerin herhangi bir ticari amaçla kullanılması, yeniden satılması veya üçüncü şahıslara devri yasaktır.
 3. MÜŞTERİ, hizmete ilişkin bedelin ödenmesi neticesinde, ilgili hizmetlere yönelik veya bu kapsamdaki herhangi bir materyal veya dokümantasyon ile ilgili söz konusu hizmete ait hizmet sözleşmesi koşullarına uygun kullanma, erişim hakkı edinmiş olacaktır.
 4. Web Sitesi’nde satışa sunulan hizmetlerin kullanımı, ilgili hizmetin orijinal hizmet/lisans sözleşmesi koşullarına ve hizmet sağlayıcısı tarafından belirlenen ve duyurulan koşullara tabidir.
 5. Satışa sunulan hizmetler, ilgili hizmeti sağlayacak firmanın kendi alt yapısı üzerinden alınır.

5. GARANTİ OLMAMASI
 1. ABC MEDYA, Web Sitesi’nin, Web Sitesi’nde yer alan işlevlerin güvenli ve hatasız olduğu, kusurların giderileceği ya da Web Sitesi’nin MÜŞTERİ’ye sunulmasında kullanılan sunucu ile beraber Web Sitesi’nin kendisinin ya da üçüncü şahıslara ait alt ve üst sitelerin/linklerin virüs ya da başka zararlı içerik taşımadığı garantisini vermez.
 2. ABC MEDYA, Web Sitesi’nin MÜŞTERİ’nin tüm beklenti, amaç ve özel ihtiyaçlarını karşılayacağı, kesintisiz ve yeterli kalitede olacağı, MÜŞTERİ’ye ticari anlamda menfaat, kazanç sağlayacağı, İşbirliği Yapılan Firmalarla arasındaki işbirliğinin sürekli olarak veya belli bir süre boyunca devam edeceği yönünde açık ya da zımni bir taahhüt vermemektedir. ABC MEDYA, Web Sitesi nedeniyle; kar kaybı gibi sonuç olarak ortaya çıkan zararlardan, netice zararlarından veya dolaylı zararlardan dolayı MÜŞTERİ’ye karşı hiçbir sorumluluk üstlenmemektedir.
 3. MÜŞTERİ, Web Sitesi’ni kullanmaları nedeniyle dolayı ortaya çıkabilecek her türlü ihtilafta, zarar-ziyan talebinden ve/veya üçünü şahıslar tarafından kendilerine yöneltilecek her türlü talepten ABC MEDYA’yı, ortaklarını, yöneticilerini, temsilcilerini ve/veya çalışanlarını ari kılmayı peşinen kabul ve taahhüt eder.
 4. ABC MEDYA’nın Web Sitesi’nde satışa sunulan üçüncü şahıs hizmetleriyle ilgili herhangi bir sorumluluğu yoktur, ilgili hizmetlere üretici/ithalatçı ve sağlayıcı firmalarının verdiği garantiler geçerlidir. ABC MEDYA dışındaki üretici/ithalatçı firmalar tarafından verilen garantiler için Garanti süresi, üretici/ithalatçı ve sağlayıcının tanımış olduğu süreyle sınırlıdır.
 5. Üçüncü şahıs üretici/ithalatçı/tedarikçilere ait garanti koşullarının tespiti için hizmetle birlikte sunulan varsa garanti belgesi, tanıtma kılavuzu ya da broşürleri dikkatlice incelenmelidir. Eğer varsa garanti kapsamında ortaya çıkabilecek sorunlar için ilgili üretici/ithalatçı ya da sağlayıcı firmalara başvurulmalıdır. ABC MEDYA’nın bu kapsamda herhangi bir yükümlülüğü bulunmamaktadır

6. FİKRİ VE SINAİ HAKLAR
 1. Web Sitesi’nin ve aksi belirtilmedikçe, Web Sitesi’nde yer alan ticari logo, marka, isim alan adı ve diğer unsurların fikri ve sınai mülkiyet/telif hakları ya da kullanma lisans hakları ABC MEDYA’ya aittir. Web Sitesi’nde satışa sunulan hizmetlerin bir parçası olarak sağlanan üçüncü şahıslara, İşbirliği Yapılan Firmalar’a ait isim, logo, marka ve diğer materyal ile içeriğin fikri mülkiyet hakları hak sahiplerine aittir. Özel olarak belirtilmediği sürece burada yazılı koşullar MÜŞTERİ’ye bu unsurları, içeriği kullanma ya da bunlar üzerinde herhangi bir tasarrufta bulunma hakkı vermez.
 2. Web Sitesinin, bir kısmı ya da tamamı herhangi bir yolla (yazılı çıktı alma, diske kaydetme, başka bir siteye yerleştirilme, herhangi başka bir şekilde indirme gibi yollarla) kopyalanamaz, kopyalarının dağıtımı dâhil olmak üzere çoğaltılamaz, dağıtılamaz, yayımlanamaz, ödünç verilemez ve içeriği değiştirilip tahrip edilemez. Web Sitesi’nde yer alan, yayınlanan ABC MEDYA’ya ait Web Sitesi unsurlarının ya da formların kopyalanarak kullanılmaları veya yeniden üretilmek amacıyla örnek alınmaları yasaktır.
 3. MÜŞTERİ tarafından Web Sitesi’ne gönderilen, iletilen, kullanılan, oluşturulan ya da Web Sitesi aracılığıyla üçüncü şahıslara iletilen her türlü kullanıcı içeriğinin gizlilik niteliğinin ortadan kalktığı ve herhangi bir fikri ve sınaî hakkı/telif/lisans hakkını içermediği kabul edilir. Aksi halde tüm sorumluluk ilgili Kullanıcıya aittir.
 4. Satışa sunulan hizmetin fikri veya sınai mülkiyete konu bir ürün veya hizmet olması halinde bunun tüm mülkiyet hakları, fikri ve sınai mülkiyet haklarının sahibi söz konusu hizmetlerin orijinal hizmet ve/veya lisans sözleşmesi koşullarına göre belirlenir. Üçüncü Şahısların Hizmet/Yazılım lisans ve garanti koşulları, söz konusu yazılımların orijinal lisans/hizmet sözleşmelerine/koşullarına tabidir.

7. TİCARİ İLETİŞİM
 1. MÜŞTERİ; elektronik ileti gönderimine yönelik kendisinden izin/onay alınmasının zorunlu olduğu durumlarda izin/onay vermesi halinde, diğer hallerde izni/onayı aranmaksızın, ABC MEDYA ve/veya ABC MEDYA’nin sahibi olmadığı ve işletimini kontrol etmediği, üçüncü şahıslar tarafından işletilen web sitelerinden, elektronik ileti veya ticari elektronik ileti gönderilebileceğini, ticari nitelikte olsun ya da olmasın her türlü elektronik iletişim aracılığıyla iletişime geçilebileceğini beyan ve kabul etmiştir.
 2. MÜŞTERİ, kendisine ticari elektronik ileti gönderilmesi için izin/onayının arandığı hallerde, talep edilen izin/onayın, Web Sitesi’ni kullanması ve/veya Hizmetlerden yararlanması için bir ön şart ve/veya zorunluluk olmadığını bildiğini kabul etmiştir. MÜŞTERİ, dilediği zaman bu yönde vermiş olduğu izni/onayı iptal etme ve ticari nitelikteki elektronik iletileri reddetme hakkına sahiptir. Ret yolları, göndericisinin ABC MEDYA olduğu elektronik iletilerde gösterilir. Şu kadar ki; MÜŞTERİ’ye kullanmakta olduğu Hizmetler ile ilgili bilgilendirme, tahsilat ve onay konulu elektronik iletiler gönderilmeye devam edilecektir.

8. SÜRE VE SONA ERME
 1. Bu Sözleşme, MÜŞTERİ tarafından dijital olarak onaylandığı tarihte ve/veya Web Sitesi’ne giriş yaptığı anda yürürlüğe girer. MÜŞTERİ, ayrı bir sözleşmede ya da Web Sitesi’nin içeriğinde düzenleme olmadığı sürece, dilediği zamanda herhangi bir kısıtlamaya tabi olmaksızın ve bildirimde bulunmaksızın, Web Sitesi’nin kullanımına son verebilir. Bu kapsamda MÜŞTERİ’nin, ABC MEDYA’dan herhangi bir talepte bulunma hakkı yoktur.
 2. ABC MEDYA, MÜŞTERİ’nin Web Sitesi’ni aktif olarak kullanıp kullanmadığına bakmaksızın, her zaman herhangi bir gerekçe göstermeden, önceden bildirimde bulunmaksızın, tazminatsız olarak bu Sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilir ve/veya MÜŞTERİ’nin Web Sitesin’den yararlanmasına son verebilir.
 3. ABC MEDYA, (i) MÜŞTERİ’nin Kullanım Koşulları’nı, Gizlilik Koşulları’nı ve/veya ABC MEDYA tarafından belirlenmiş koşullar veya politikalardan herhangi birini ihlal etmesi ya da ihlal etme girişiminde bulunulması halinde, ihlal tam olarak gerçekleşsin ya da gerçekleşmesin, (ii) MÜŞTEİR’nin yasal kısıtlamalar nedeniyle kullanım hakkı olmadığı takdirde, (iii) ABC MEDYA’nın MÜŞTERİ’nin satın aldığı üçüncü şahıs hizmetlerine ilişkin İşbirliği Yapılan Firmalarla olan ticari ilişkisinin sona ermesi halinde, (iv) servis sağlayıcılardan alınan servislerin herhangi bir nedenle kesilmesi halinde, (v) Mevzuat, idari düzenleyici kuruluşların, makamların kararları ve/veya mücbir sebeplere bağlı olarak Web Sitesi’ne erişim imkânının ortadan kalkması halinde, (vi) kendi takdirine bağlı olarak; bu Sözleşmeyi ve/veya Web Sitesi kullanımını derhal, haklı nedenle ve önceden bildirimde bulunmaksızın tazminatsız olarak feshedebilir, iptal edebilir ve/veya Web Sitesi yayınını ve/veya MÜŞTERİ’nin kullanımını, erişimini askıya alabilir, son verebilir.
 4. ABC MEDYA’nın önceden herhangi bir bildirimde bulunmaksızın, Web Sitesi’ni kapatma, kaldırma ve/veya Web Sitesi’nde sunulan satış ve pazarlama Hizmetlerine son verme hakkı saklıdır.
 5. ABC MEDYA’nın burada yazılı herhangi bir hukuki hakkı ya da tedbiri kullanmaması ya da uygulamaması, ABC MEDYA’nın Kullanım Koşulları, Gizlilik Koşulları ya da yasadan doğan haklarından vazgeçtiği ya da ihlali kabul ettiği anlamına gelmez.

9. KULLANIM KOŞULLARININ TAKİBİ/DEĞİŞİKLİK
 1. ABC MEDYA tarafından müşterilere iyi bir Web Sitesi sunulabilmesi ve/veya Hizmet verilebilmesi için Web Sitesi ve Hizmetler devamlı yenilenmekte ve güncellenmektedir. Yenilik ve güncellemelere bağlı olarak sunulan Web Sitesi ve/veya Hizmetlerde değişiklik meydana gelebilecektir.
 2. ABC MEDYA, herhangi bir zamanda önceden haber vermeksizin Web Sitesi’nde, Hizmetlerde, Hizmet İçeriğinde, Kullanım Koşulları ve Gizlilik Koşullarında, İşbirliği Yapılan Firmalarda, fotoğraflarda, görsellerde, görsel tasarımda veya benzeri unsurlarda kısmen ve/veya tamamen değişiklik yapma ya da yeni/ek Hizmetler ile yeni/ek koşullar getirme, genel olarak Web Sitesi’nin yayınına son verme, kapatma, kullanım dışı bırakma veya ücretli hale getirme hakkını saklı tutar.
 3. Gerekli tüm kullanım koşullarından haberdar olunması için yapılan değişiklikler Web Sitesi’nde sunulacak ve yayınladıkları tarihte yürürlüğe girecektir. Kullanım Koşulları’nın düzenli olarak takibi ve okunması MÜŞTERİ’nin sorumluluğundadır. Web Sitesi ve Hizmetleri yapılabilecek bu tarz bir değişiklikten sonraki kullanım, söz konusu değişiklilerin kabul edildiği anlamına gelir.

10. ZİYARET BİLGİLERİNİN TOPLANMASI VE ÇEREZLER
Web Sitesi ziyaret edildiğinde web sunucuları Web Sitesi’nin ziyaretçi bilgisayarıyla haberleşmesini sağlamak üzere otomatik olarak bilgi toplamaya başlar. Bunun yanı sıra sitede yapılan ziyaret sayısı, ziyaretçilerin sitenin hangi bölümünü tercih ettikleri, IP adresleri, domain tipi, tarayıcı tipi tarih ve saat gibi bilgileri ve Web Sitesi üzerindeki dolaşım izlenmekte, denetlenmekte ve saklanmaktadır. Web Sitesi’nin kullanılması, belirtilen bilgilerin toplanması, işlenmesi ve saklanması konusunda MÜŞTERİ’nin ABC MEDYA’ya izin verdiği anlamına gelir.

11. ALT VE ÜST LİNKLER
Web Sitesi’nde, ABC MEDYA’nın işletmediği, işletimini kontrol etmediği, ve/veya sahibi olmadığı, üçüncü şahıslar tarafından işletilen alt ve üst web siteleri, hizmetler veya sayfalar bulunabilir ve bunlara bağlantı sağlanabilir, link/bilgi verilebilir. ABC MEDYA’nın erişim sağlanan bu web sitelerine ve/veya uygulamalara ilişkin, içerik, doğruluk, uygunluk, güvenlik, gizlilik politikaları ve/veya iletişimin sürekli sağlanacağına dair herhangi bir garantisi ya da özel bir taahhüdü yoktur. MÜŞTERİ tarafından söz konusu web sitelerine sağlanan kişisel bilgilerden, bu web sitelerinden istifade edilen içeriklerden, hizmetlerden, bahse konu sitelerin güvenlik ve gizlilik politikaları ve/veya uygulamalarından ABC MEDYA sorumlu tutulamaz. MÜŞTERİ, söz konusu üçüncü şahıs web sitelerinin kullanım ve/veya gizlilik politikalarına ve diğer uyarılarına uymakla yükümlüdür. Herhangi bir işlem yapılmadan önce söz konusu üçüncü şahıs web sitelerinde yer alan güvenlik ve gizlilik koşulları okunmalıdır.

12. ÜÇÜNCÜ ŞAHIS SERVİSLERİ
 1. Web Sitesi internet bağlantısı ile çalışmaktadır. Web Sitesi’ndeki video, resim, fotoğraf, grafik, yazı ve görseller internet bağlantısı ile görüntülenmekte, internet kullanım bedelleri MÜŞTERİ’nin kablolu/kablosuz ağı ve/veya mobil internet paketi üzerinden karşılanmaktadır. İnternet kullanım bedellerine ve/veya Web Sitesi’ni kullanması için MÜŞTERİ’nin mobil operatörüne ödeyeceği bedellerle ilgili ABC MEDY’nın herhangi bir taahhüdü veya sorumluluğu yoktur.
 2. ABC MEDYA üçüncü şahıslardan herhangi bir servis ve/veya alt yapı temin etmesi halinde, ABC MEDY’nın ilgili servis sağlayıcıların hizmetlerinden ve/veya alt yapılarından dolayı herhangi bir sorumluluğu yoktur. Web Sitesi bu hususlar peşinen kabul edilerek kullanılmalıdır.

13. KAYITLAR
Bu Sözleşme’den ve Web Sitesi’nin kullanımından doğabilecek ihtilaflarda ABC MEDY’nın iletişim logları dahil her türlü elektronik kayıtları, bilgisayar kayıtları, ticari defterleri, ticari kayıt, belge ve dokümanları ile ABC MEDYA tarafından MÜŞTERİ’ye yapılan e-posta, kısa mesaj (sms), faks bildirimleri kesin ve münhasır delil teşkil eder.

14. TEBLİGAT SÖZLEŞMESİ
ABC MEDYA tarafından, MÜŞTERİ’nin, Web Sitesi’ne verdiği, ilettiği iletişim bilgilerine yapılacak e-posta, kısa mesaj (sms), veya faks tebliğlerinin veya benzeri elektronik tebligatların geçerli tebligatla aynı hukuki sonuçları doğuracağı kabul edilmiştir.

15. UYGULANACAK HÜKÜMLER
Web Sitesi’nin kullanımıyla ve/veya bu Sözleşme’yle ilgili çıkabilecek ihtilaflarda Türkiye Cumhuriyeti Kanunları uygulanır. Türkiye Cumhuriyeti dışında ikamet eden ve Web Sitesi’ne Türkiye Cumhuriyeti dışından bağlananlar da, Web Sitesi’nin kullanımıyla ilgili çıkabilecek ihtilaflarda Türkiye Cumhuriyeti kanunlarının geçerli olduğunu kabul etmekte ve uygulanabilecek diğer tüm ülke düzenlemelerinden doğan haklarından feragat etmektedirler.

16. YETKİLİ MAHKEME VE İCRA DAİRELERİ
Bu Sözleşme ve/veya Web Sitesi’nin kullanımına ilişkin doğabilecek her türlü uyuşmazlığın çözümünde Nevşehir Merkez Mahkemeleri ile İcra Müdürlükleri münhasıran yetkili olacaktır.

17. DEVİR
MÜŞTERİ, ABC MEDY’nın yazılı izni olmadan, bu Sözleşmeyi veya bu Sözleşmedeki hak ve yükümlülüklerini kısmen veya tamamen üçüncü bir şahsa devredemez. ABC MEDYA, bu Sözleşme’yi veya bu Sözleşme’den doğan hak ve yükümlülüklerini, önceden izin almaksızın üçüncü şahıslara devredebilir.

18. BÖLÜNEBİLİRLİK
Bu Sözleşme’de yer alan bir hükmün veya hükmün bir kısmının yetkili mahkeme tarafından geçersiz ya da uygulanamaz bulunması durumunda, diğer hükümlerin geçerliliği ve uygulanabilir kısmı bundan etkilenmeyecek ve yürürlükte kalmaya devam edecektir.

19. BİLGİ VE İLETİŞİM
Web Sitesi Kullanım ve Gizlilik Koşullarına ilişkin sorularınız için [email protected] adresine yazarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.